مشارکت پالایشگاه آبادان در نخستین رویداد صدرا 

شرکت پالایش نفت آبادان با برپایی غرفه‌ای در نخستین رویداد ملی صدرا و افتتاح سرای نوآوری منطقه آزاد اروند شرکت کرد. 

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان، نخستین رویداد صدرا  با برگزاری آیین افتتاحیه و شعار (پیوند صنعت، دانشگاه، راه اشتغال) در ۲ روز ۲۵ و ۲۶ اردیبهشت با حضور مسئولان شهری و مدیران این شرکت و دانشجویان ۲ شهرستان آبادان و خرمشهر در دانشگاه آزاد اسلامی آبادان آغاز به کارکرد. 

پالایشگاه آبادان در این رویداد که باهدف معرفی فرصت‌های شغلی، دانشجویان جویای کار و در مقابل معرفی دانشجویان به صنعت و بازار کار به همت واحد بین‌المللی اروند (آبادان_ خرمشهر) دانشگاه آزاد اسلامی برگزارشده، غرفه‌ای برای معرفی و عرضه توانمندی‌های خود برپا کرد. 

حجت‌الاسلام غبیشاوی امام‌جمعه آبادان نیز در این آیین بر جایگاه علم در اسلام تاکید کرد و گفت: این نمایشگاه می‌تواند پیوندی مبارک باشد مشروط بر اینکه نتایج آن تا اشتغال جوانان پیگیری شود و ارائه‌دهنده الگویی موفق از ترکیب دین، صنعت، اقتصاد و تخصص در راستای اعتلای ایران اسلامی مستقل باشد. 

احسان عباس پور فرماندار آبادان نیز در این آیین، توانمندی‌های دانشگاه آزاد ازجمله اساتید مجرب و افزایش رشته‌های موردنیاز صنایع منطقه در سال‌های اخیر را یادآور شد و اظهار کرد: در دانشگاه‌های هزاره سوم باید میان کارآفرینی و ارتباط با صنعت برای دستیابی به موفقیت، ارتباطی دوسویه وجود داشته باشد.

وی افزود: این اعتقاد وجود دارد که دانشگاه احیاکننده صنعت است و می‌توان با کمک دانشگاه‌ها در صنایع، پروژه‌های کاربردی اجرایی کرد. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آبادان با یادآور شدن پویش صدرا بزرگ‌ترین رویداد کارآفرینی و معرفی بازار کار به دانشجویان در کشور است، اظهار کرد: پویش صدرا چند سال پیش در سطح دانشگاه آزاد اسلامی برای برقراری ارتباط میان صنعت و دانشگاه با حضور دانشجویان آغازشده و امروز شاهد این هستیم که این حرکت برای اولین بار در سطح منطقه آزاد اروند اجرایی می‌شود. 

سعید عباسی نیا حرکت به سمت پاسخگویی به نیازها و عمل به منویات مقام معظم رهبری در برقراری پیوند میان دانشگاه و صنعت را یادآور شد و توسعه علم و فناوری، آموزش مهارت برای بازار صنعت و آشنا سازی صنعت با علم و ارتقای سطح بازار کار صنعت را از اهداف پویش صدرا برشمرد و از مشارکت 20 شرکت و کارخانه در نخستین نمایشگاه مشترک و برنامه‌ریزی برای برگزاری آن در فواصل زمانی 6 ماهه خبر داد. 

معاون پژوهشی این دانشگاه نیز از تغییر رویکرد دانشگاه آزاد از آموزش محور به سمت کارکرد راهبردی و تشکیل اتاق فکر برای دریافت ایده‌ها در این راستا اشاره کرد و افزود: بیش از هفت پروژه تعریف‌شده که با اجرایی شدن آن در پی افزایش هم‌افزایی‌ها میان دانشگاه، شتاب‌دهنده‌ها و صنایعی همچون صنایع نفتی، می‌توان 107 میلیارد تومان پروژه در گستره صنایع پیاده‌سازی کرد. 

شرکت پالایش نفت آبادان با شرکت در این رویداد ملی آمادگی خود را برای پیوستن به این پویش با اهداف برقراری ارتباط بیشترصنعت  با دانشگاه و فراهم کردن بستر مهارت‌آموزی و اشغال برای دانشجویان اعلام نمود.