Block title
Block content
بازدید بانوی گردشگر سوییسی از موزه نفت آبادان
چهارشنبه 22 مهر 1394

به گزارش روابط عمومی، بانوی گردشگر سوییسی و همسر ایرانی اش که در سال 1339 از کارآموزان آموزشگاه حرفه ای (تکنیکال اسکول) شرکت پالایش نفت آبادان بوده است، از موزه نفت آبادان دیدن کردند.

قاسم بیرشوی، کارآموز سابق آموزشگاه حرفه ای شرکت پالایش نفت آبادان، به همراه همسر سوییسی اش،  کارولین بیرشوی (پلیت) روز دوشنبه، 20 مهر ماه از موزه نفت آبادان دیدن کردند.

کارولین که فرانسوی الاصل و اهل ژنو است، گفت که پس از 30 سال زندگی مشترک در کنار همسرش، اکنون فکر می کند ایرانی است. او می گوید که صنعت نفت و آبادان را از طریق همسرش می شناسد و در پاسخ به سوالی درباره احداث موزه در آبادان می گوید: "به نظر من اقدام بسیار خوبی است، چون نفت همیشه جزیی از تاریخ آبادان بوده است و خیلی خوب است که گذشته را به معرض نمایش بگذاریم. البته نه فقط به عکس، بلکه به صورتی باشد که وقتی بازدید کنندگان می آیند بتوانند با گذشته ارتباط برقرار و آن را درک کنند. موزه به گونه ای طراحی شود که بتوان در برخی قسمت های آن، ساخت بخشی از قطعات را به صورت علمی، آموزش داد و به عنوان کاردستی درست کرد. این گونه خیلی جذاب تر می شود."

قاسم بیرشوی که از سال 1345 به مدت بیش از یک دهه در پالایش آبادان و سپس در مناطقی مانند جزایر خارک، لاوان و سیری مشغول به خدمت بوده و از سال 1383 مقیم کشور سوییس بوده است، می گوید: "من حدود سه چهارم تمامی پالایشگاه های دنیا را دیده ام و صادقانه بگویم تا به حال پالایشگاهی به پیچیدگی آبادان ندیده ام. مردم این شهر نیز با قوانین، ادبیات و سنت های نفتی بزرگ شده اند. آبادان جزیی از نفت و نفت جزیی از آبادان است."

این کارآموز دهه 1330 آموزشگاه پالایشگاه آبادان، در مورد تاسیس موزه های نفت آبادان و از جمله تبدیل ساختمان این آموزشگاه به موزه، می گوید: "خیلی خوشحال شدم که فهمیدم این مکان به بخش خصوصی واگذار نشده و صنعت نفت همچنان از آن استفاده می کند. من و دوستانی که در خارج از کشور دارم، از احداث موزه در چنین مکانی خیلی خوشحال می شویم. البته موزه نباید تنها تصویری از گذشته باشد، بلکه باید تصویری باشد از هم اکنون و آنچه در آینده می خواهیم برای نسل بعد انجام دهیم."

دانلود تصویر خبر

دیدگاه‌ها

سوال
این سوال برای آزمایش این است که آیا شما یک کاربر واقعی هستید یا خیر و برای جلوگیری از پیام‌های اسپم خودکار.
4 + 4 =

این مساله ریاضی ساده را حل کنید و نتیجه را وارد کنید. برای مثال : 3+1 باید عدد 4 را وارد نمایید.