Block title
Block content
هدیه صنعت نفت در چهل سالگی انقلاب
ظرفیت تولید بنزین کشور تا پایان هفته به 105 میلیون لیتر در روز می رسد
دوشنبه 10 دى 1397

ظرفیت تولید بنزین کشور با 67 درصد رشد نسبت به مدت مشابه پارسال به 105 میلیون لیتر در روز می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، علیرضا صادق آبادی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت از تکمیل و راه اندازی فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس خبر داد و گفت: ظرفیت تولید بنزین کشور در اواخر همین هفته  به 105 میلیون لیتر در روز می رسد که این میزان نسبت به آبان ماه سال گذشته بیانگر رشد 67 درصدی بوده است.

وی با بیان اینکه ظرفیت تولید بنزین کشور در آبان سال گذشته، 63 میلیون لیتر در روز بود، افزود: این میزان در دی ماه پارسال با تثبیت تولید در فاز یک پالایشگاه ستاره خلیج فارس 24 درصد افزایشیافت و  به 78 میلیون لیتر در روز رسید.

معاون وزیر نفت تاکید کرد: در 6 ماهه اول امسال که با اوج مصرف بنزین در کشور همراه بود، تولید بنزین به حدود 95 تا 97 میلیون لیتر در روز رسید.

صادق آبادی با اعلام اینکه در حال آماده سازی برای افزایش ظرفیت تولید بنزین و یک جهش بزرگ برای آخر همین هفته هستیم، تصریح کرد: با تولید 105 میلیون لیتر بنزین در کشور علاوه بر تامین نیاز داخل، حدود 20 میلیون لیتر نیز تفاوت تولید و مصرف در 6 ماهه دوم سال خواهیم داشت.

 

منابع 260 میلیون یورویی صندوق توسعه ملی صرف بدهی ها و آغاز فاز چهارم ستاره خواهد شد

 

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش همچنین گفت: وام 260 میلیون یورویی صندوق توسعه ملی زمانی به این پروژه اختصاص یافت که مراحل ساخت و نصب فاز سوم پروژه نیز انجام شده بود؛ در حال حاضر قرار است مبلغ این وام صرف بدهی های موجود یا اجرای فاز چهارم پالایشگاه شود.

وی تاکید کرد: منابع مالی این پروژه با اتکا به تولید محصولات داخلی پالایشگاه تامین شده است.

حمایت های همه جانبه وزیر نفت و تلاش شبانه روزی مدیران و کارکنان رمز موفقیت تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس

صادق آبادی از حمایت های همه جانبه وزیر نفت به عنوان یکی از ارکان اصلی در اتمام این پروژه نام برد و افزود: فاز دوم و سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس با اتکا به منابع داخلی تکمیل شد؛ این موضوع بدون حمایت ها و راهنمایی های شخص آقای زنگنه امکانپذیر نبود.

وی در ادامه گفت: زحمات شبانه روزی تیم کارفرما، مدیرعامل و هیئت مدیره پالایشگاه ستاره خلیج فارس، قرارگاه خاتم الانبیا، موسسه شهید رجایی، شرکت اویکو، ستاد پشتیبانی شرکت و تمام کارکنان، کارشناسان و نیروهای بهره برداری، با وجود همه مشکلات فیزیکی و مالی یکی دیگر از دلایل موفقیت این پروژه محسوب می شود.

صادق آبادی با اشاره به همزمانی تحریم های جدید و مشکلات نقل و انتقال کالا و ارز با شروع اجرای فاز سوم، اظهار کرد: این موضوع مشکلات جدیدی را سر راه اجرای پروژه قرار داد که به لطف خدا با تلاش همه مدیران و کارکنان پالایشگاه بر این مشکلات فائق آمدیم.

وی تصریح کرد: تمام مراحل پیش راه اندازی و راه اندازی فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج توسط نیروهای داخلی شرکت و بدون حضور نمایندگان شرکتهای خارجی انجام شده است.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش رشد 67 درصدی ظرفیت تولید بنزین کشور را هدیه وزیر نفت به مردم در چهل سالگی انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: ان شاالله بتوانیم در مابقی بخش های صنعت هم نتایج خوبی کسب کنیم

دانلود تصویر خبر

دیدگاه‌ها

سوال
این سوال برای آزمایش این است که آیا شما یک کاربر واقعی هستید یا خیر و برای جلوگیری از پیام‌های اسپم خودکار.
3 + 15 =

این مساله ریاضی ساده را حل کنید و نتیجه را وارد کنید. برای مثال : 3+1 باید عدد 4 را وارد نمایید.